Sukienki na sezon zimowy dla dziewczynek

Różne są dziewczynki: jedne lubią bawić się w dom i ubierać lalki, inne szaleć na rowerze razem z kolegami, a jeszcze inne w zależności od nastroju lub w miarę dorastania zmieniają swe upodobania.  Większość z nich ma jednak jedną wspólną cechę: lubią się stroić i przebierać w nowe ciuszki. Te, które więcej czasu spędzają na zabawach z kolegami pewnie będą wolały wygodne spodnie i do tego jakieś koszulki z nadrukami choćby upiornych bohaterek  z bajki High Monster

Dziewczynki o bardziej „kobiecych upodobaniach” będą wolały, nawet kosztem wygody założyć modne sukienki dla dzieci w ulubionym przez nie kolorze.  A kolorystyka jest dość różna.  Na przykład w kolekcjach modnych sukienek dla dzieci znanej  firmy Wójcik wciąż pojawiają się kolory bardzo stonowane, wręcz wyblakłe, które bardziej można skojarzyć z odzieżą dla dorosłych niż z barwnymi ubrankami dla dzieci.

W poprzednich sezonach małe elegantki (albo może projektanci tej firmy) preferowały kolor spłowiałego lub brudnego różu, czasem fioletu. Na zbliżający się sezon zimowy proponowana jest odzież w odcieniach brązu, beżu lub szarości. Aż smutno się robi na myśl, że w naszym szarym późnojesiennym i zimowym klimacie (jeśli nie spadnie śnieg) nawet odzież dziecięca będzie tylko w niewielkim stopniu rozweselać swym kolorem nasze ulice.  Przy braku słońca można nieomal popaść w depresję.

Na szczęście najnowsza kolekcja firmy Cocodrillo proponuje większe urozmaicenie.  Wprawdzie są też sukienki w „dorosłych” kolorach, czyli szarości czy beżu, ale pojawiają się też bardziej kolorowe propozycje: czerwień, fuksja czy turkusowe akcenty.

Zapewne ze względu na wygodę w noszeniu i konserwacji, zdecydowanie więcej jest sukienek z dzianiny niż z tkaniny.

 

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.